Tripadvisor Yorum Sildirme

Türkiye’de ve dünyada mükemmel bir şekilde hizmet sunmaya devam eden platformlardan biri olan Tripadvisor’de yeni gelen müşterilerinizin fikirlerini etkilemesi açısından daha önceki müşterileriniz tarafından hakkınızda olumlu ya da olumsuz yorumlar yapılabilir. Bunlar arasında memnun olmadığınız yorumların da bulunması oldukça mümkündür. Bu durum sizi rahatsız edecek olsa bile diğer kullanıcıların sizleri tercih edip etmemesi konusunda en önemli dayanaklarından biridir.

Bu platformda olumsuz yorumlarla karşılaşmamak için muhakkak yeni gelen müşterilerinize en iyi hizmeti vermeniz ve verdiğiniz hizmetin daha kaliteli duruma gelmesi için çalışmanız gerekmektedir. Tabii ki gelen yorumlar arasında olumsuz yorumlar gelecek ve bu yorumları kaldırmak isteyebileceksiniz. Biz de bu yorumların kaldırılması konusunda işletme sahiplerine gerekli bilgilerin aktarımını sağlayacak ve sizi bu konuda bilgilendireceğiz.

Tripadvisor Olumsuz Yorum Kaldırma

Tam tamına 225 milyondan fazla kullanıcı ile birlikte dünyada herkes tarafından bilinen seyahat uygulamasını kullanmak işletmenizin yaptığı işleri olumlu yönde etkileyecek ve yeni müşteriler kazanma konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Bu uygulama ile birlikte kullanıcılar gitmek istediği lokasyonlarda arama yapabilir ve bu aramalar neticesinde diğer kullanıcıların yorumları ile birlikte fikir sahibi olabilirler.

Bu uygulamada bulunan işletmeler genel olarak sahipsiz durumda olduğu için belirli itirazlar sonucunda kaldırılabilmektedir. Tabii ki bu konu hakkında işletme sahiplerinin maalesef bir bilgisi bulunmuyor. Hal böyle olunca otel ya da restoran sahipleri rakiplerine maalesef yenik düşüyorlar. Burada bulunan kullanıcılar hakkınızda yapılan olumsuz yorumları okuduğunda sizin otelinize gelmekten ya da restoranınızda yiyecek içecek tüketmekten vazgeçebilirler. Bu sebeple yapılmış olumsuz yorumları muhakkak işletmenizin geleceği için kaldırmanız gerekiyor.

Tripadvisor Yayın Politikasına Uymayan Yorumlar Nasıl Kaldırılır?

Tripadvisor uygulaması sektörde bulunan tekelini korumak için hem de işletme sahiplerinin haklarını korumak için farklı farklı politikalar uygulamaktadır. Bu politikalara uyum sağlayan yorumlar herhangi bir müdahalede bulunulmadığı sürece platformda duruyor olsa da politikaları uymayan yorumlar çok rahat bir şekilde şikayet edildikten sonra kaldırılıyor. Tabii ki burada önemli olan yorumlara işletme sahibinin doğrudan müdahale etmesi gerektiğidir. Her ne kadar başvuru yapsanız da politikalar hakkında bilginiz yoksa yorumları kaldırtma konusunda problemler yaşayabilirsiniz.

Bilgim Olmadan Olumsuz Yorumlar Atışmış Bunları Nasıl Kaldırırım?

Bu durumda yapmanız gereken en önemli şey işletmeniz hakkında yapılan yorumun ne kadar gerçek olduğunu sorgulamaktır. Herhangi bir gerçeklik payı bulunmayan, rakipleriniz tarafından atılan yorumları kanıtlamanız durumunda platform yöneticileri direkt olarak kaldıracaktır. Tabii bazı yorumlar işletmenizin eksik bir yanını size bildirdiği için o kısmın gerçekten eksik ya da sorunlu olduğundan emin olun ve bu eksikliği giderin. Hal böyle olunca yorumu kaldıramasanız bile sizi tercih eden müşterilerinizin bu sorundan kaynaklanan bir mağduriyet yaşamamasını sağlamış olursunuz. Tamamen gerçeği yansıtmayan ve rakipleriniz tarafından gönderilen bir yorum ile karşı karşıya kaldıysanız direkt olarak platformun ilgili bölümü ile görüşme gerçekleştirin ve yorumun kaldırılmasını sağlayın.

Tripadvisor Olumsuz Yorum Sildirilmezse Ne Olur?

Tripadvisor platformunda olumsuz yorumların sildirilmemesi durumunda sizi tercih edecek kullanıcıların işletmenizi önyargılar ile ziyaret etmesine sebep olursunuz. Böyle bir durum olursa da bu müşteriyi memnun etmeniz oldukça zor olacaktır. Hal böyle olunca internette Tripadvisor tarafından sitenizin önerilere çıkması da neredeyse imkansız olacaktır. Bu platform özellikle müşterilerin en iyi hizmeti alması için kullanıcılarına yüksek puanlı ve olumlu yorumu çok olan işletmeleri öneriyor. Eğer ki olumlu yorumunuz çok değil ve puanınız düşük ise bu pazarda maalesef ki kendinize kolay kolay yer bulamazsınız.

Tripadvisor İşletme Üyeliğim Var Yorumları Nasıl Sildiririm?

Tripadvisor platformu işletme sahiplerinin işletme üyeliği alması durumunda işletme hakkında yapılan yorumlara cevap verme fırsatını sunmaktadır. Hal böyle olunca birçok insan bu konuda bilinçsiz olduğu için maalesef yorum sildirme işleminden faydalanamıyor. Bu şekilde müşterilerinizin yaptığı olumsuz yorumları onlarla görüşerek sildirebilirsiniz.

Ayrıca üyelikli olan işletmelere özel danışmanlık hizmeti verildiğini de söylemek gerekiyor. İşletme sahibi atılan herhangi bir yorumun gerçeği yansıtmadığını tercih ederse bu yorumun kaldırılması için danışmanına müracaat edebilir. Bu müracaatın ardından gerekli işlemler yapılır ve yorumun silinmesi başarılı bir şekilde tamamlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir