Tripadvisor İşletme Ekleme

Tripadvisor, dünya genelinde 7.3 milyondan fazla otel ve işletmenin ekli olduğu rezervasyon platformlarından biridir. Bu platform özellikle kullanıcının diğer kullanıcılar tarafından yapılan yorumları inceleyerek fikir almasını sağlıyor. Bu da rezervasyon konusunda beklenmedik sonuçlarla karşılaşmayı önlüyor. İşletme sahipleri bu kadar büyük bir platforma işletme kaydının nasıl yapılacağını bilmiyor ve bu konuda herhangi bir rehberde bulunmuyor. Biz bu konuda sizlere gerekli olan tüm bilgileri vererek işletmenizi platforma eklemenizde sizlere yardımcı olacağız.

Tripadvisor İşletme Kaydı Nasıl Yapılır?

İşletme sahipleri işletmelerinin dünyaca ünlü platforma eklenmesi ve burada kullanıcıların beğenisine sunulması konusunda kesinlikle desteğe ihtiyaç duyuyor. Her ne kadar durum böyle olsa da işletmenizi platforma kolayca ekleyebilir ve üstüne üstlük bu işlem için kesinlikle ücret ödemezsiniz. Tripadvisor kaydınızı yapmak için aşağıda belirtilen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  1. İşletmenizin kontrolünü elinize almak için https://www.tripadvisor.com.tr/Owners sayfasına giderek buradan işletme isminizi girip “Ara” butonuna basmanız yeterlidir.
  2. İşletme isminizi ve lokasyonunu girdikten sonra herhangi bir işletme adı çıkmıyor ise https://www.tripadvisor.com.tr/GetListedNew bu adrese gidin ve aşağıda bulunan seçeneklerden işletme tipinizi seçin.
  3. İşletme tipinin seçimini tamamladıktan sonra kayıt sayfasına yönlendirileceksiniz.
  4. Burada “İşletme Sahibinin; Adı, Soyadı” ve “İşletmeniz Hakkında; Adı, Ülke, Posta Kodu” gibi bilgileri doldurmanız gerekmektedir.
  5. Tüm bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra sağ altta bulunan “İleri” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
  6. Bir sonraki adımda sizden “İşletmenin; Telefon, Faks, Eposta, İnternet Sitesi” gibi bilgiler istenecektir.
  7. Bu bilgileri tamamladıktan sonra artık fiyatlarınız ve hizmet türünüz ile ilgili bilgiler vermeye hazırsınız.
  8. İlgili bilgileri verdikten sonra işletmenizi kullanıcılara en iyi şekilde pazarlayacak olan hakkında yazısını yazmalısınız.
  9. Hakkında yazısı özellikle kullanıcının işletme hakkında fikir sahibi olabileceği ilk yollardan biridir. Bu sebeple bu yazıyı çok iyi bir şekilde hazırlamanız gerekiyor.
  10. Tüm bilgileri girdikten sonra “Gönder” butonuna basarak işletme kaydını tamamlayın.

İşetme Kaydı Oluşturduktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Tripadvisor aslında görünürde sadece kullanıcılar için önemli bir platform gibi görünse de aslında öyle değildir. Burada işletme sahipleri işletmeleri hakkında yapılan yorumları inceleyebilir ve işletmesi hakkında eksik görülen noktaları kullanıcı gözünden tekrardan inceleme fırsatı bulabilir. İşletmeniz hakkında ilk yorumu aldıktan sonra bu yorumun gerçeği yansıtmadığını düşünürseniz yorumun sağ alt köşesinde bulunan gri bayrağa tıklayarak yorumun gerçeği yansıtmadığını ve kaldırılması gerektiğini platform sorumlularını bildirebilirsiniz. Platformun her özelliğini işletmenizin müşteri gözünde bıraktığı değere göre gözden geçirmeniz gerekmektedir.

İşletme İçin Sahte Yorumlar Oluşturmak Ne Kadar Doğrudur?

İşletmenize müşteri çekmek için gerçeği yansıtmayan yorumlar atabileceğinizi düşünebilirsiniz ancak bu durum maalesef Tripadvisor tarafından kabul edilmemektedir. Rekabetin en iyi şekilde süregelmesi için platform bu gibi yorumları denetleme altına almaktadır. Herhangi bir şekilde işletmenin sahte yorumlar ile üst sıralara çıktığı gözlemlenirse işletmenin kaydı silinmektedir. Bu sebeple tripadvisor yorum satın al işleminde özellikle yorumların gerçeğe ve işletmenize uygun olmasına dikkat edin.

Kullanıcıların Yaptıkları Negatif Yorumlara Yanıt Vermelisiniz

Her kullanıcı muhakkak işletmeniz hakkında deneyimlerini paylaşmak ve bu deneyimler sayesinde diğer kullanıcıların bilgilendirilmesinde fayda sağlamak ister. Her ne kadar durum böyle olsa da siz bir işletme sahibi olarak memnun kalmayan bir müşterinin neden memnun kalmadığını ve bu bilgi ile eksik yanın düzeltilmesi için çaba harcadığınızı göstermelisiniz. Bu sebeple yapılan yorumlara sürekli olarak cevaplar verin ve ilginizi kesinlikle gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir