Tripadvisor İletişim

Birçok insan tarafından gezintiye çıkmadan önce gidecekleri yerlerde nerelerde konaklayabilecekleri, nerede yemek yiyebilecekleri ve buna benzer birçok şey için araştırma yapabilecekleri platformlardan biri Tripadvisor’dür. Bu platformda eğer işletme sahibiyseniz işletmenizi tanıtabilir eğer herhangi bir müşteri iseniz ziyaret ettiğiniz bir mekanla ilgili yorumlar yapabilirsiniz. Her yorum neticesinde bir sonraki müşterilerin ziyaretlerinde fikir sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.  İşletme sahiplerinin bu platforma işletmelerini eklemeleri için yapmaları gereken tek işlem tripadvisor ile iletişime geçmektir. Bu iletişim sürecinin ardından gerekli başvurular yapıldığında platforma kayıt tamamlanacaktır.

Tripadvisor İle Kolay İletişim Kurmak

Genellikle seyahate çıktığınız süreç boyunca farklı bir yere uçuş gerçekleştireceğiniz zaman bu bölgede bulunan oteller, restoranlar ve turistik yerler ile ilgili kullanıcıların yorumlarına önem veren ve dünya çapında bilinirliğe sahip olan tripadvisor’e güvenirsiniz. Bu platforma seyyahlar için belirli yerler hakkında fikir edinmek amacıyla kullanılabilecek en iyi araçlardan biridir diyebiliriz. Tabii ki her platformda olduğu gibi bu platformda da destek almanız gereken durumlar olabilir ve site yetkilileri ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Aktif olarak kullanılan herhangi bir akıllı telefon, bilgisayar ya da tablet olması ve bu cihazların aktif internet bağlantıları olması durumunda tripadvisor iletişim kolaylığını herkese sunuyor.

Platform hakkında kafanızda soru işaretleri bulunuyorsa bu soru işaretlerini gidermek için direkt müşteri hizmetleri ile iletişime geçme yoluna başvurmanıza gerek yoktur. Bu gibi durumlarda kullanıcıların en çok karşılaştığı sorunların açıklandığı bir yardım merkezi bulunuyor. Bu bölümde platformu daha önce kullanmış ve halen daha kullanmaya devam eden kişilerin genel olarak sorduğu soruların yanıtları bulunuyor. Bu sayfa sayesinde hiçbir şekilde beklemeden direkt olarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Tripadvisor ile Facebook Aracılığıyla İletişim Kurmak

Her büyük firma kullanıcılarına aktif bir destek sunmak için sosyal medya araçlarını kullanmaya özen gösterir. Bunun da en önemli sebebi artık kullanıcıların firma seçimi yaparken sosyal medya hesapları ile ilgilenmeleri ve desteği direkt olarak buradan talep etmeleridir. Tripadvisor ise resmi Facebook sayfası üzerinden kullanıcıların her türlü sorununun çözümüne destek almaları için hizmet veriyor. Bu konuda nasıl destek alacağınızı merak ediyorsanız birkaç adımla açıklayalım.

  1. Facebook hesabınıza giriş yapın.
  2. Sayfanın üst kısmında bulunan arama bölümüne “Tripadvisor” yazın.
  3. Platformun resmi sayfasına tıklayın.
  4. Sayfaya ulaştıktan sonra üst kısımda “Mesaj Gönder” adlı bir buton olacaktır.
  5. Bu butona tıklayarak platform destek servisi ile anlık görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Tripadvisor ile Twitter Aracılığıyla İletişim Kurmak

Facebook yolu işinize yaramadıysa diğer sosyal medya araçlarını kullanabilirsiniz. Tripadvisor ile doğrudan iletişim kurabileceğiniz bir başka platform ise Twitter’dır. Bu alanda da platformun mükemmel bir resmi profili bulunuyor. Tripadvisor ile Twitter’dan iletişime geçmek için aşağıdaki adımları yerine getirebilirsiniz.

  1. Twitter hesabınıza giriş yapın.
  2. Twitter hesabınızın profil resmi olmasına dikkat edin aksi halde platform yöneticileri tarafından destek talebiniz dikkate alınmayabilir.
  3. Ardından üst kısımda bulunan arama kısmına “Tripadvisor” yazın.
  4. Burada çıkan seçeneklerden onaylı olan hesabı seçin.
  5. Bu hesapla iletişime geçmek için tweet atma veya özel mesaj gönderme yolunu tercih edebilirsiniz.

Bu tür platformlarla iletişime geçmek aslında bu kadar kolay olduğunu söylemek gerekiyor. Herhangi bir şekilde uğraşmadan direkt olarak alternatif yolları kullanabilirsiniz.

Tripadvisor Yardım Merkezi

Tripadvisor yardım merkezi aracılığıyla işletme sahipleri yaşadıkları problemlerin çözümlerini rahatlıkla bulabilirler. Burada sadece restoran sahipleri değil havayolu şirketleri de bu yolu kullanarak destek alabiliyorlar. Ancak maalesef tripadvisor llc platformunun müşterilerine ve kullanıcılarına destek vermek adına oluşturmuş olduğu herhangi bir e – mail sistemi bulunmuyor. Tamamen kendi çabalarınız ile platform ile iletişime geçebilir ya da yardım merkezini kullanarak en iyi desteği alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir