Google Maps Gizemli Yerler

İnternetin her geçen gün gelişen apayrı bir dünya olmasından dolayı burada yeni yeni keşifler yapabiliyoruz. Hal böyle olunca Google tarafından sağlanan haritalar özelliği hiçbir şekilde ulaşamayacağınız ancak görmek istediğiniz her notayı adeta evinizde çalışma masasına getirebiliyor. Bir uygu görüntüsü yardımıyla dünya üzerinden bulunan ilginç yerleri izleyebilir ve bunun yanı sıra gizemli yerleri keşfedebilirsiniz. Google Haritalar’da gezmiş olduğunuz her konumda ilginç şeylere rastgelme olasılığınız bulunuyor. Bu yazımızda sizlere vereceğimiz koordinatları Google Haritalar’da arattığınızda büyüleyici olmasının yanı sıra bir o kadarda ilginç görüntüler ile karşılaşabilirsiniz.

Uçak Mezarlığı

Herhangi bir şekilde eskimiş ve bu sebeple bir daha kullanılamayacak uçakların bulunduğu koskoca bir çöplük düşünün. Bu çöplüğün içerisinde yüzlerce, binlerce uçak bulunuyor. Bu bölge Arizona’da yer almaktadır. Bu çöplüğün neden burada olduğunu düşünüyorsanız bu sorunun en basit cevabı nem oranının düşük olmasından dolayı koyulan uçakların yok olmasını engellemektir. Bu konuma Google Haritalar aracılığıyla nasıl gideceğinizi merak ediyorsanız adres arama kısmına aşağıdaki koordinatları yazmanız yeterlidir.

32° 08’59.96″ N, 110° 50’09.03″ W

Kan Gölü

Bu göl 2007 yılında keşfedilmiş ancak bu görünümünü sadece bir süreliğine koruyabilmiştir. Bu gölün kırmızı renk olmasının en önemli sebebi çevresinde bulunan mezbahanelerde kesilen hayvanların kanlarının buraya akıtılmasıdır. Her ne kadar bu olasılığın oldukça zayıf olduğu bilinse de tahminler bu yönde ilerlemektedir. Bu gölün şuan ki rengine ulaşmak için aşağıda bulunan koordinatları kullanabilirsiniz.

33°23’46.1″N 44°29’17.0″E

Trementina Üssü

Google Haritalar’da keşfedilen önemli noktalardan biri de Sientology Kilisesi’nin işleridir. Bu bölgede gizli üsler bulunduğu için insanlarda semboller çizmiş ve adeta yerlerini belli etmeye çalışmışlardır. Her ne kadar böyle bir gizli üs planı yapmış olsalar da artık çağın tamamen teknoloji çağı olmasından dolayı gizli kalmamış olduğunu söyleyebiliriz. Burada belirttiğimiz koordinatlar sizi olağanüstü bölgeye Google Haritalar üzerinden götürecektir.

35° 31’28.56″ N, 104° 34’20.20″ W

Ölçeklenmiş Çinhindi Sınır Modeli

Her zaman olağanüstü işlemler ile karşımıza çıkan Çin, 2006 yılında üç farklı bölgeye bu tür çizgiler yerleştirilmiştir. Bu çizilen şekiller ülkenin hemen yanında bulunan Hindistan ile sınır haline gelmiştir. Bu da iki ülkenin arasında bulunan gerginliği her geçen gün arttırmış ve birbirlerinden haz etmez durma gelmelerine sebep olmuştur. Bu ilginç sınırları aşağıda bulunan koordinat ile görebilirsiniz. Aşırı derecede şaşıracak ve şaşkınlığınızı asla gizleyemeyeceksiniz.

38° 26’56.52″ N, 10° 5’95.17″ W

Nevada Çemberi

Google Haritalar aracılığıyla yapılan keşiflerden en ilginç olanı Nevada eyaletinde bulunuyor. Bu bölgenin adı Nevada Circle olarak belirlenmiştir. Burada birbirinden farklı olarak çeşitli 6 köşeli yıldızlar bulunuyor. Bu yıldızların nasıl ortaya çıktığı bilinmese de insanlar bu yıldızların uzaylılar tarafından yapıldığını düşünüyor. Bu durumun maalesef teoriler ile sınırlı olması çok üzücü bir durumdur. Google Haritalar kullanarak yine bu ilginç bölgeyi rahatlıkla keşfedebilir ve şaşkınlığınıza engel olamayabilirsiniz. Bölgeyi incelemek istiyorsanız aşağıda bulunan koordinatları kullanabilirsiniz.

37° 40’15.73″ N, -116° 86’78.08″ W

Arazinin Koruyucuları

Bu figürler listemizin tartışmasız en ilginç figürleridir diyebiliriz. The Badlands Guardian olarak nitelendirilen şekiller Kanada’da bulunmaktadır. Bu bölgede incelediğinizde buranın yerlilerine ait kostümleri giymiş bir insan silüeti görebileceksiniz. Bu bölgenin keşfi ise tamamen Google Earth aracılığıyla olmuştur. 2006 yılında keşfedilen olağanüstü şekillere ulaşmak için aşağıda bulunan koordinatları kullanabilirsiniz.

50° 0’38.20″ N, 110° 6’48.32″ W

Bu listede bulunan tüm şekiller gerçek hayatla birebir aynı olduğu için şaşkınlığınızı asla gizleyemeyeceksiniz. Bu konuda kendiniz tespit etmek isterseniz verdiğimiz koordinatları aratabilir ve şekillere ulaşabilirsiniz. Herhangi bir yeni keşif olması durumunda listemizi güncelleyecek ve sizlere en iyi şekilleri kısa süre içerisinde haber vereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir